Z médií

Průměrná cena respirátorů v lednu stoupla o deset procent, GOOD MASK nezdražil

02.02.2020

Český výrobce respirátorů Good Mask se rozhodl nepromítat DPH do cen a změnu sazby kompenzovat z marže. „Zajímavý byl významný výkyv poptávky před koncem loňského roku, který byl spojený s obavou ze zdražování v důsledku konce výjimky z DPH na respirátory. Následně se poptávka vrátila na standardní vyšší úroveň, kterou sledujeme během eskalace šíření viru covid-19,“ uvedl mluvčí společnosti Aleš Povr.

České respirátory či nanoroušky lidé chtějí. U zakázek pro stát jejich výrobci kvůli ceně prohrávají

30.11.2021

Od října nepřetržitě roste také poptávka po českých respirátorech značky Good Mask, která vznikla loni na jaře. „Přestože zatím nedosahuje hodnot z února a března letošního roku, tak jsme již zcela vyčerpali skladové zásoby vyrobených respirátorů z léta a opět spouštíme pozastavené výrobní linky. Respirátory dodáváme například do Teska nebo do Makra. Spolu s obchodními řetězci se nám podařilo stlačit jejich cenu na deset korun,“ uvedl Aleš Povr, mluvčí firmy, která letos očekává obrat přes půl miliardy korun.

Kvalitní respirátor není o moc dražší než šunt

22.11.2021

Nezávislé testy prokázaly, že výrobky označené N95 nejsou ve většině případech vhodnou ochranou proti virům, takže během pandemické situace je jejich používání zbytečné. Naopak, daleko lepší jsou respirátory FFP2, jež dokáží zachytit právě i drobné viry. Takovéto produkty vyrábí například tuzemská firma GOOD MASK, jejíž výrobky patří ve své třídě mezi to nejlepší, co u nás jde koupit.

Dětské respirátory neexistují, míní výrobci i výzkumníci. Ve zmenšených dospělých se dětem hůř dýchá

04.11.2021

Čeští výrobci i výzkumníci upozorňují, že skutečné dětské respirátory neexistují. Ty dětské respirátory, které se objevují v prodeji, jsou podle nich jen zmenšené verze respirátorů pro dospělé. Svou hustotou ale neodpovídají velikosti dětských plic, takže se v nich dětem hůř dýchá.

Cestujte na podzim a v zimě bezpečně s respirátory a s antigenními testy

01.11.2021

Na dovolených ztrácíme obezřetnost častěji než v běžném prostředí, na které jsme zvyklí. Odepřít si dovolenou nemusíme. Co však je rozhodně nutné, to je vybavit se dobře ochrannými prostředky. Určitě je vhodné vzít si s sebou více kvalitních FFP2 respirátorů a nekupovat je na místě. Ty osvědčené nabízí česká značka GOOD MASK. Vyrábí se u nás a i materiál je původně český.

Barevné respirátory jsou kvalitní. Nenoste pouze bílé

28.10.2021

Pro dobrý a levný respirátor nepotřebujeme chodit daleko, už vůbec po něm nemusíme pátrat v čínské produkci. Vyrábí se přímo u nás. Dialekarna.cz nabízí české respirátory FFP2 GOOD MASK. Tyto ultralehké respirátory mají 95% účinnost a chrání před viry, včetně civid-19, kapénkami i prachem. Obsahují dvě aktivní filtrační vrstvy, přesto jsou však nadstandardně komfortní, pokud jde o dýchání. Skvěle sedí na obličeji a dají se dobře utěsnit kolem nosu. Tyto respirátory jsou maximálně prodyšné a vhodné i pro citlivou pokožku. V ČR se nevyrábí pouze samotné respirátory, ale též materiál na jejich výrobu. Dají se koupit i v nano verzi, tedy s využitím výhod nano materiálů.

Respirátory, které se pohodlně nosí? Tyto splňují požadavky na maximální ochranu i pohodlí

24.10.2021

Pandemie opět sílí a už brzy budeme možná opět čelit plošným opatřením a dalším omezením. Můžeme doufat, že se nám podaří pandemii zbrzdit používáním vhodných respirátorů. Je prokázané, že jejich nošení dokáže velmi efektivně zabránit přenosu viru a zamezit postupu této nemoci. Jaké respirátory ale vybrat, aby se dobře nosily, dobře chránily a byly vhodné k celodennímu užívání například v kanceláři nebo v hromadné dopravě? Doporučit můžeme respirátory FFP2, které jsou ultratenké, pohodlně se nosí a perfektně chrání.

‚Komunikace ochladla.‘ Čína otálí s dodávkou milionů testů do škol, důvodem můžou být linky z Tchaj-wanu

31.03.2021

Česká společnost Masanta řeší neplánovaný zádrhel s dodáním pěti milionů antigenních testů do škol. Čínský výrobce jí totiž odmítá část testů poslat, zjistil Radiožurnál. Masanta patří do stejné skupiny jako firma Good Mask, která vyrábí respirátory na linkách dodaných Tchaj-wanem. Podle majitele obou firem čelí čínský výrobce nátlaku mocenských skupin.

Respirátory vyrábí skoro rok. Začal s tím poté, co s „neomezenými možnostmi“ sháněl respirátor týdny

21.3.2021

Martin Ladyr je dnes asi největší tuzemský výrobce respirátorů. Firmu Good Mask založil poté, co sám nemohl loni na jaře sehnat respirátor. Dnes k výrobě využívá i linky, které Česku daroval Tchaj-wan. Peníze na rozjezd podniku získal Ladyr v důsledku toho, že ministerstvo financí oznámilo zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ladyr totiž už dříve do nemovitostí investoval. „Takhle jsem od státu získal několik milionů korun, se kterými jsem nepočítal,“ přiznává.

Praha 12 dostala darem 10 000 respirátorů od firmy GOOD MASK

12.03.2021

Ve čtvrtek 11. 3. 2021 starosta městské částí Praha 12 Jan Adamec navštívil společně s Lenkou Alinčovou, starostkou Prahy – Kunratic, firmu GOOD MASK, která vyrábí české respirátory FFP2 ve výrobních halách v Praze – Kunraticích, a současně obdržel dar 10 000 kusů těchto respirátorů, které budou přerozděleny seniorům, potřebným a školám.

Darované linky z Tchaj-wanu zahájily v Kunraticích provoz. Měsíčně vyrobí až dva miliony respirátorů

08.02.2021

Čtyři linky do Česka daroval tchajwanský výrobce Autoland, který je slíbil dodat po loňské návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS). Čeští senátoři tehdy navštívili Tchaj-wan k nelibosti Číny, která ostrovní zemi považuje za svou vzbouřenou provincii. Příjemcem linek je ECVVR, respirátory bude na nich vyrábět GOOD MASK. Pátou linku Česku daruje tchajwanská vláda, převezme ji Technický a zkušební ústav stavební.

Šílenství v Lidlu: Senioři chtěli ušetřit a poprali se o levné respirátory. Čeká to i Česko?

23.01.2021

Respirátory v balení po třech kusech, o které byl takový zájem, vyrábí česká firma a jsou třídy FFP2. „Ohromný zájem o naše výrobky nás sice překvapil, ale na druhou stranu to považuji za logické, protože se respirátorem chrání i sám nositel, což je velká výhoda oproti netěsnícím rouškám. Každopádně jsme okamžitě zareagovali a navyšujeme výrobní kapacity, takže nejen slovenské regály během několika dní opět naplníme,“ reagoval pro Blesk majitel české firmy na výrobu respirátorů GOOD MASK Martin Ladyr.

Část respirátorů rozdáme. Firma plánuje, jak zužitkuje dar z Tchaj-wanu

22.12.2020

Pražská firma InoCure založila se společností Good Mask Evropské centrum pro vývoj a výrobu respirátorů. Možná nakonec převezmou všech pět výrobních linek darovaných z Tchaj-wanu.

Tchaj-wanské linky odstartovaly vznik Evropského centra pro vývoj a výrobu respirátorů

22.12.2020

Využití výrobních linek na výrobu respirátorů, darovaných tchaj-wanskou společností Autoland České republice, nachází ideální řešení. Minulý týden bylo založeno Evropské centrum pro vývoj a výrobu respirátorů, v němž se spojují dva silné subjekty – biotechnologická společnost InoCure s.r.o., zabývající se vývojem pokročilých nanomateriálů, a GOOD MASK s.r.o., jeden z největších tuzemských výrobců respirátorů.

Respirátory Good mask uvedeny na trh v rekordním čase

18.06.2021

Výzkumný ústav bezpečnosti práce udělil 4. 6. 2020 certifikát potvrzující ochranné vlastnosti nových respirátorů Good mask GM2 dosahujících úrovně evropské normy pro FFP2. Čeští výrobci Good mask, s.r.o. aktuálně vyrábí 40 000 ks certifikovaných ochranných pomůcek s třídou ochrany FFP2 (účinnost filtrace vyšší než 95 %). Společnost plánuje navýšit kapacitu až na 100 000 ks denně v horizontu dvou týdnů.