Reakce na kampaň serveru Info.cz proti firmám GOOD MASK a MASANTA

Server Info.cz opakovaně uvádí ve svých videích ničím nepodložené a zásadně nepravdivé spekulace o firmách GOOD MASK a MASANTA.

Firmu GOOD MASK založil Martin Ladyr v loňském roce kvůli akutnímu nedostatku ochranných pomůcek během počátku pandemie koronaviru. Cílem bylo dostat kvalitní české ochranné pomůcky k nejohroženějším cílovým skupinám, v tomto případě k diabetikům. S postupem času dokázal navýšit kapacitu výroby FFP2 respirátorů až na 1,25 mil. ks za den. Stovky tisíc respirátorů rovněž daroval potřebným, pro všechny ostatní snížil cenu FFP2 respirátoru na 10 Kč. Vybudováním největší továrny na respirátory v ČR v rekordně krátkém čase zajistil Česku soběstačnost v oblasti respirátorů, současně však proti sobě poštval konkurenci, která jeho hodnoty nesdílí a je orientovaná zejména na byznys.

Firmu MASANTA založil Ladyr již v roce 1999, kdy se nejprve věnoval IT službám, ale také vydávání časopisu pro diabetiky DIAstyl a následně i e-shopu DIALEKARNA.CZ, kde nabízí pomůcky pro diabetiky. MASANTA je výhradním distributorem diagnostických testů čínského výrobce Singclean, se kterým spolupracuje již od jara loňského roku. Jako exkluzivní partner výrobce pro ČR musí MASANTA nakládat s testy výhradně způsobem určeným výrobcem. Informace o nefunkčnosti antigenních testů Singclean se nezakládají na pravdě. Vyvrátí je nezávislá klinická studie, kterou provádí český zdravotní ústav. Dle průběžných výsledků se samotestovací testy Singclean řadí mezi špičku v oblasti neinvazivních antigenních testů.

Výrobce respirátorů GOOD MASK žádnou tajnou dílnu na přebalování konkurenčních antigenních testů neprovozuje.

  • Firma MASANTA je výhradní český distributor antigenních testů Singclean, které dodává do škol.
  • Firmy GOOD MASK a MASANTA nikdy neobchodovaly, ani nemanipulovaly s konkurenčními testy, které jsou ve videu zobrazené.
  • Zobrazené prostory patří provozovateli e-shopu www.b2b-test.cz, který k manipulaci s testy využil pracovníky ze stejné pracovní agentury, které používá k balení respirátorů také GOOD MASK.
  • Server Info.cz pokračuje ve štvavé kampani, tentokrát k tomu zneužil citlivé téma testování žáků ve školách.
  • Firmy budou server Info.cz žádat o omluvu a stažení nepravdivých informací.

Firma GOOD MASK je předním českým výrobcem respirátorů, které vyrábí ve třech výrobních halách v Praze. Balení respirátorů zde zajišťují i pracovníci z pracovních agentur. Z důvodu karantény některých klíčových zaměstnanců však byla v dubnu zastavena výroba respirátorů v jedné výrobní hale v areálu Vimbau v Praze 4. V tuto chvíli čekáme na návrat zaměstnanců a výroba respirátorů zde bude znovu obnovena. 

V kancelářské budově firmy Vimbau na adrese Dobronická 1257, Praha 4, firma GOOD MASK, ani žádná jiná firma patřící Martinu Ladyrovi, pronajaté prostory nikdy neměla. S konkurenčními antigenními testy zde manipuloval provozovatel e-shopu www.b2b-test.cz. Ten k nakládání s testy zřejmě využíval i pracovníky od stejné pracovní agentury jako GOOD MASK, kteří mají v současnosti díky odstávce výrobní haly GOOD MASK volné kapacity.  

Společnost MASANTA, která patří stejnému majiteli jako výrobce GOOD MASK, je výhradním distributorem antigenních testů Singclean do ČR. Testy Singclean MASANTA dodala i do škol. Testy, které jsou ve videu zobrazeny, MASANTA nikdy neprodávala, ani s nimi nemanipulovala. Firmy GOOD MASK a MASANTA se od tvrzení uvedených v reportáži důrazně distancují. V reportáži nejsou zobrazeni ani zaměstnanci firmy GOOD MASK, ani antigenní testy, které by některá z firem patřících Martinu Ladyrovi distribuovala. 

„Velmi mě mrzí, že se některá média ve snaze hledání senzace uchylují až ke strašení rodičů žáků, kteří se musí ve školách testovat. Musí si uvědomit, že tím nepoškozují pouze nás, jako dodavatele cenově dostupných kvalitních antigenních testů pro školy a výrobce českých respirátorů pro státní správu, ale šíří paniku mezi rodiči, dětmi a dalšími ohroženými skupinami. Fakt, že se někteří novináři neobtěžují si získané informace ověřit, nepracují s informacemi z důvěryhodných zdrojů a pouští do veřejného prostoru zjevné dezinformace, považuji za skutečně skandální,“ říká Martin Ladyr, majitel firem GOOD MASK i MASANTA.