Podnikatel.cz: Nanorespirátory za nejlepší cenu jsou od GOOD MASK

Server Podnikatel.cz provedl velké srovnání prodejců roušek, respirátorů a nanorespirátorů v České republice. V porovnání s ostatními prodejci vyšla v kategorii nanorespirátorů nejlépe značka GOOD MASK prodávaná na stránkách eshopu DIAlékárna.cz.

U respirátorů se GOOD MASK umístil jako zlatá střední cesta, kdy průměrná cena respirátorů v ČR je podle průzkumu Podnikatel.cz 16,12 Kč. U oficiálních prodejců GOOD MASK zakoupí lidé běžný respirátor třídy FFP 2 za 15 korun. Server srovnával jak české výrobky jako je GOOD MASK, do výběru se ale dostal i dovoz asijské provenience.

Český výrobce GOOD MASK byl jedním z prvních, kdo v minulosti razantně snížil cenu ochranných masek třídy FFP 2. Podle serveru Podnikatel.cz byla průměrná cena respirátorů ještě v únoru více než dvojnásobná. Lídl přitom tehdy pořádal respirátory GOOD MASK osvobozené od DPH za pouhou desetikorunu. I dnes se přesto nejdou podle serveru prodejci, kteří respirátory jiných značek prodávají za bezmála sedmdesát korun.

V posledním srovnání z počátku září se novináři Podnikatel.cz zaměřili ale také na ceny nanorespirátorů, které se stávají díky své lehčí konzistenci stále častěji oblíbenou alternativou k běžným respirátorům. jejich průměrná cena je aktuálně necelých 47 korun, na DIAlékárna.cz pořídíte Nanorespirátor FFP2 GOOD MASK za méně než polovinu – a to za 19 korun.

GOOD MASK je největším tuzemským producentem respirátorů FFP2 výhradně z českých materiálů, se sídlem i výrobou v Praze.