Kde koupit respirátor?

Na počátku vypuknutí pandemie COVID-19 se staly nedostatkovým zbožím jak dezinfekční gely a roušky, tak i respirátory a další ochranné pomůcky. Lidé proto v zájmu ochrany vlastního zdraví začali vyrábět ochranné štíty z PET lahví či na 3D tiskárnách a ve velkém podomácku šili roušky pro sebe i své rodinné příslušníky.

RESPIRÁTORY GOOD MASK DOSTUPNÉ PRO KAŽDÉHO

Ultratenký respirátor Good mask obsahuje 2 aktivní ochranné vrstvy.

Celé Česko zasáhla v době koronavirové krize vlna solidarity a mnozí lidé se zcela zdarma či za výrobní náklady snažili dodat ochranné roušky tam, kde jich bylo nejvíce zapotřebí – do nemocnic, domovů důchodců a lidem v první linii boje s infekcí.

Také česká společnost Good mask se s ohledem na předchozí nedostatek respirátorů rozhodla vyrábět respirátory třídy FFP2 za výrobní náklady. Jedná se o certifikované respirátory opatřené několika ochrannými filtry z českých materiálů, které jsou schopné ochránit své nositele na více než 95 % před viry, bakteriemi a pevnými částicemi.

KDE A PROČ ZAKOUPIT RESPIRÁTOR?

V současné době již má respirátory a roušky na skladě většina e-shopů či kamenných prodejen. Nabídka je tedy opravdu široká. Jak se v ní ale vyznat a vybrat si mezi dostupnými respirátory ten nejlepší, který spolehlivě ochrání naše zdraví?

Nejdůležitější parametry:
  • Certifikát – Při nákupu respirátoru si vždy ověřte, že je výrobek opatřen potřebným certifikátem, tedy dokumentem, který dokládá, že výrobek prošel zkouškami bezpečnosti, účinnosti a kvality
  • Kvalitní filtr i materiál – ochranný filtr je jednou z nejdůležitějších částí respirátoru, zaměřte se proto na jeho kvalitu i na materiál, ze kterého je vyroben
  • Neporušený obal – používejte vždy jen výrobek, který byl zabalený v neporušeném obalu, a zkontrolujte si také, že samotný respirátor nejeví známky poškození
  • Respirátor správně těsní – aby došlo k účinný filtraci vzduchu, musí respirátor zakrývat ústa i nos nositele. Zkontrolujte si, zda respirátor řádně těsní, především v oblasti nosu, a nedochází k nechtěnému pronikání nefiltrovaného vzduchu.
  • Správná filtrační třída – pro účinnou ochranu před infekcí COVID-19 používejte pouze respirátory filtrační třídy FFP3 popř. některé typy třídy FFP2, které deklarují záchyt virů velikosti nového typu koronaviru.